اخبار تهران

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 امتیاز)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

دستگیری کیف قاپان در نیاوران

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،سرهنگ خلیل لطفی گفت: روز سه شنبه نوزدهم فروردین ماه امسال زن جوانی با حضور در کلانتری از به سرقت رفتن گوشی موبایلش توسط ۲ جوان موتور سوار با پلاک انتظامی مخدوش خبر داد.

وی با اشاره به اینکه زن جوان که توانسته بودند مشخصات ظاهری سارقان و موتورسیکلت را به خاطر بسپارد، افزود: در گام اول تحقیقات پلیسی، مشخصات ظاهری هر دو سارق و موتورسیکلت در اختیار تیم‌های گشتی کلانتری قرار گرفت و گشت زنی‌های هدفمند آغاز شد.

وی افزود: تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه در ساعت ۱۶:۳۰ روز گذشته تیمی از ماموران گشت کلانتری ۲ جوان موتور سوار که پلاک موتورسیکلت را مخدوش کردند مشاهده کردند و با توجه به اینکه مشخصات آن‌ها با سارقان گوشی زن جوان شباهت داشت آن‌ها را تحت نظر قرار دادند تا اینکه پس از ۱۵ دقیقه موتورسیکلت متهمان در کنار خیابان توقف وترک نشین موتورسیکلت به سمت پیاده رو رفته و قصد سرقت گوشی موبایل زن جوانی را داشت که در این صحنه ماموران وارد عمل شده و هر دو سارق جوان را دستگیر کردند.

این مقام پلیسی ادامه داد: ماموران در بازرسی بدنی از متهمان ۲ قبضه سلاح سرد و ۳ دستگاه موبایل سرقتی کشف کردند و سارقان برای تحقیقات بیشتر به کلانتری منتقل شدند.

رئیس کلانتری ۱۲۳ نیاوران عنوان داشت: سارقان ۲۵ ساله که در شهر‌های اطراف تهران سکونت دارند در اعترافاتشان اظهار کردند که در روز‌های گذشته از چند زن و مرد گوشی قاپی کرده اند.

سرهنگ لطفی در پایان گفت: متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

 

توصیه هایی برای جلوگیری از کیف قاپی

دوست عزیز متاسفانه در همه جای دنیا پدیده شوم سرقت وجود دارد و درست زمانی که آمادگی نداریم سارقین به سراغمان می آیند .

در ساعات خلوت روز به تنهایی در مسیرهای خلوت نروید و مراقب باشید

از پیاده رو عبور کنید و نه خیابان و اگر کیف دارید، کیف را به سمت دیوار نگه دارید

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 امتیاز)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

گردش مجازی در مجموعه تاریخی نیاوران

تهران- ایرنا- مجموعه فرهنگی‌ تاریخی نیاوران پس از شیوع ویروس کرونا و در ادامه پویش «موزه‌ها را در خانه ببینیم» با تولید محتوای مرتبط با این مجموعه، موزه‌های خود را به خانه‌های مردم برده است.

به گزارش روز یک‌شنبه از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، این محتواهای فرهنگی شامل معرفی موزه‌ها و آثار شاخص در قالب عکس و ویدئوهای یک‌دقیقه‌ای و همچنین برپایی نمایشگاه‌های مجازی از منتخب نمایشگاه‌های برگزارشده در سال‌های اخیر است.

همچنین این مجموعه به‌منظور برقراری ارتباط دوسویه با مخاطبین در فضای مجازی و با هدف شناساندن هرچه بیشتر ارزش‌های فرهنگی تاریخی خود، با طرح سئوالاتی از داشته‌های ارزشمند موزه‌های مجموعه نیاوران، علاوه بر تشویق مخاطبان به مشارکت در این اقدام فرهنگی، در کنار نمایش آثار شاخص موزه‌های این مجموعه به معرفی تخصصی هر اثر و روایت‌های تاریخی مجموعه نیاوران از دوره قاجار تا پهلوی پرداخته است.

تاکنون بیش از ۱۰ ویدئوی یک‌دقیقه‌ای از فضای داخلی هر یک از موزه‌های این مجموعه، باغ تاریخی نیاوران و گونه‌های جانوری آن در فضای مجازی مجموعه نیاوران منتشرشده است.

همچنین برگزاری سه نمایشگاه مجازی در طرحی با عنوان نمایشگاه نامه و معرفی ۲۵ اثر در قالب طرح پرسش و معرفی در فضای مجازی از جمله فعالیت‌های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در این ایام بوده است.

علاقه‌مندان برای دسترسی به این محتواهای فرهنگی می‌توانند به وب‌سایت مجموعه نیاوران به آدرس

 www.niavaranmu.ir

 صفحات مجازی این مجموعه و همچنین وبگاه آپارات مراجعه کنند.

همچنین این مجموعه با مشارکت در طرح ۱۳ روز، ۱۳ موزه که به همت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) در ایام نوروز امسال برگزار شد، به معرفی بخشی از این مجموعه به‌صورت زنده پرداخت و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق لینک  این برنامه را در شبکه آپارات همچنان تماشا کنند.

http://www.aparat.com/v/jFhYI

 
 
0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 امتیاز)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

با حکم معاون هنری وزیر ارشاد؛

رییس فرهنگسرای نیاوران معرفی شد

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی عبادرضا اسلامی کولایی را به عنوان رییس فرهنگسرای نیاوران منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، با توجه به انتصاب سید عباس سجادی رییس سابق فرهنگسرای نیاوران به عنوان معاون شهرداری منطقه یک تهران در اواخر سال ۱۳۹۸، عبادرضا اسلامی کولایی به عنوان رییس فرهنگسرای نیاوران منصوب شد.

در بازدید سید مجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد، حمید قبادی مشاور اجرایی، سید امین مویدی مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری و مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی در عصر چهارشنبه ۲۷ فروردین از فرهنگسرای نیاوران، عبادرضا اسلامی کولایی به عنوان رییس فرهنگسرای نیاوران معرفی شد.

سید مجتبی حسینی در حکم انتصاب عبادرضا اسلامی کولایی نوشته است:

«نظر به تعهد، تجربه و سوابق ارزنده کاری جناب عالی و به موجب این حکم به عنوان مشاور اینجانب و رییس فرهنگسرای نیاوران منصوب می شوید.

ضروری است با سرلوحه قرار دادن قانون و مقررات و برنامه راهبردی معاونت امور هنری و به کارگیری نیروهای کاردان، متعهد و کارآمد و با سازماندهی متفکرانه و هوشمندانه تمام امکانات و منابع در اختیار به همراه برنامه ریزی اصولی و هدفمند نسبت به انجام وظایفی که به عهده گرفته اید مجدانه کوشش نمایید.

امید است با اتکال به ایزد متعال در انجام وظایف محوله و نیل به اهداف و سیاستهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کوشا و موفق باشید.»

عبادرضا اسلامی پیشتر عضو شورا و معاون موسسه آموزشی علمی، کاربردی فرهنگ و هنر را بر عهده داشته است. معاونت اداری، مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، مدیریت کل پشتیبانی شرکت بازرگانی دولتی ایران، قائم مقام و معاونت موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران و معاونت گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی و معاونت فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان از دیگر سوابق اسلامی است.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از خدمات سید عباس سجادی قدردانی کرد.

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 امتیاز)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

تهران- ایرنا- گروه موسیقی بی‌کلام گروه «خردل» به سرپرستی دانیال کوشکی، در فرهنگسرای نیاوران با اجرای قطعاتی چون «سکوت واژگون» و «روزهای آبی» به روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، گروه خردل قصد دارد در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه برود.

این گروه یا فعالیت در  زمینه موسیقی نوین ایران یک گروه سه نفره مشهدی متشکل است از روزبه دشتی (گیتار الکتریک)، دانیال کوشکی (گیتار بیس) و سعید شریعت (درامز) تشکیل شده است.

نخستین آلبوم گروه «خردل» که در سال ۱۳۹۷ منتشر شده «سکوت واژگون» نام دارد. این گروه به تازگی تک آهنگی با نام «روزهای آبی /blue days» را منتشر کرده است. «خردل» در نظر دارد در کنسرت اخیر خود قطعاتی را از آلبوم نخست خود در سبک فانک راک و همچنین قطعاتی از آلبوم جدیدشان که هنوز منتشر نشده اجرا کند.

کنسرت گروه خردل ۱۸ آبان ساعت ۲۰ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. 

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 امتیاز)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

همزمان با روزهای فرهنگی روسیه در ایران؛

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران میزبان نمایشگاه "پارچه های توری" روسیه می شود

همزمان با روزهای فرهنگی روسیه در ایران، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از تاریخ 19 تا 22 آبان ماه میزبان نمایشگاه "دست بافت های سنتی روسیه" می شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ به نقل از  روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، در این نمایشگاه مجموعه ای از پارچه های توری کشور روسیه که در موزه پارچه های توری منطقه "وولوگدا" واقع در شمال روسیه نگهداری می شود، به مدت 4 روز در تالار آبی این مجموعه در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

گفتنی است توربافی از مهمترین و قدیمی ترین صنایع دستی منطقه "وولوگدا" با قدمتی بیش از دویست سال است و این صنعت دارنده نشان طلا و جایزه بزرگ "اصالت هنری محصولات توری" در این کشور می باشد. آثاری که در این نمایشگاه به نمایش در می آید شامل دستمال توری، شنل، تابلوهای تور و همچنین دست بافت های سنتی روسی است که توسط برخی از طراحان بنام هنر توری بافی طراحی شده و با نقوش گل، پرنده های افسانه ای و همچنین طرح هایی الهام گرفته از معماری منطقه ای تزئین شده است.  

یادآور می شود روزهای فرهنگی روسیه در ایران در چارچوب توسعه روابط و همکاری ‌های فرهنگی ایران و روسیه با حضور ۵۰ هنرمند روس به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه از روز شنبه 18 آبان ماه در تالار وحدت آغاز می شود و در طول برگزاری هفته روسیه در ایران، برنامه ‌های مختلفی از سوی گروه‌ های موسیقی و هنرمندان روسی در زمینه صنایع دستی، نقاشی و ... اجرا شده و محصولات روسی نیز به نمایش درخواهد آمد.

این رویداد فرهنگی با همکاری بنیاد رودکی، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، نهادهای فرهنگی شهر قزوین و روس کنسرت روسیه برگزار می شود.